Sevilen çocuk kitabı yazarı Defne Ongun Müminoğlu “Burcu ve Berk ile..” serisini 12 Kasım Perşembe günü TÜYAP Kitap Fuarı’nda anlatacak. İki kardeşin sosyal yaşama dair eğlenceli ve öğretici maceralarını içeren seri, 3 yaş ve üstü çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmaya devam ediyor.


Yaşam içerisindeki temel kavramları her kitapta farklı serüvenlerle anlatan Defne Ongun Müminoğlu, TÜYAP’ta gerçekleşecek imza günü ve söyleşilerinde çocuklarla buluşacak. Çevreye karşı duyarlı davranmaktan sağlıklı beslenmeye; tehlikelerden korunmaktan cinselliği keşfetmeye kadar farklı deneyimleri konu edinen seri, her koşulda birbirlerine yol gösteren Burcu ve Berk ile çocuklara ulaşmaya devam edecek. Bütün çocukları 12 Kasım’da TÜYAP Heybeliada Salonu ve Artemis standına bekliyoruz!
SÖYLEŞİ: Bir Kitabın Doğuşu… Kitaplar nasıl yaratılıyor?
12 Kasım 2015 Perşembe
Heybeliada Salonu
13:15 – 14:15

İMZA GÜNÜ:
Artemis Standı (Hall 3)
14:30 – 15:30


KİTAP İÇERİKLERİ:
“BURCU VE BERK İLE...” – DEFNE ONGUN MÜMİNOĞLU - ARTEMİS ÇOCUK YAYINLARI - Uzman destekli kitap serisi

YENİ KİTAPLAR:
SANAT – Sanatın Sınırsızlığında Yolculuk
Bu kitapta kahramanlarımızın yaptığı yolculuk sayesinde, sanatın sınırsızlığını keşfediyoruz. Görsel sanatın nasıl başladığını, dünyanın pek çok yerindeki değişimleri, sanat türlerini, müzeleri ve içerilerinde yer alan eserleri öğreniyoruz. Onlara zaman tünelinde eşlik edebiliyoruz.  

MÜZİK – Müziğin Renkli Dünyası
Müzik kadar renkli bir şey var mı hayatta? Burcu ve Berk şehirde gerçekleşen Müzik Festivali kapsamında müziğin türleri ve tarihini öğreniyor, çeşitli müzisyenler ile ilgili bilgi ediniyorlar. Kitap ile verilen CD’de ise Murat Evgin, “Burcu ve Berk ile...” okurları için özel olarak yarattığı “Müzik Başlasın” isimli bestenin farklı enstrümanlarla nasıl tarz değiştirdiğini bizlere anlatıyor. Aynı beste nasıl klasik bir parçayken, rock da olabiliyor?  

DANS – Duyguların Hareketli Hâli
Bu hikâyede, Dünya Dans Günü nedeniyle okulda düzenlenen birbirinden renkli etkinliklere ve  geri plandaki heyecanlı hazırlıklara şahit oluyoruz. Dans nasıl doğdu? Zaman içerisinde nasıl değişim gösterdi? En eğlenceli dans türü sizce ne? Duygularımızı hareketlerimizle ifade edebileceğimiz dansı keşfetmek için kitabın sayfalarını çevirmeniz yeterli olacak. 

SERİNİN DİĞER KİTAPLARI:
HAYIR DİYEBİLİRSİN - Zorbalık
Burcu kardeşi Berk’e yol gösteren, zorlandığı zaman yardımcı olan bir abla. Ama bu sefer Burcu’nun bir derdi var. Başı okulundaki bir arkadaşıyla, Ceren ile dertte. Bakalım bu sorunu nasıl çözecekler.

YABANCILAR – Kaybolursan Ne Yaparsın?
Bu kitapta Berk markette annesini kaybediyor. Ve çok akıllıca davranıp, annesinin onu bulmasını sağlıyor. Çocuklar kaybolurlarsa ne yapmaları gerektiğini, yabancı birisi yanlarına gelirse nasıl davranmaları gerektiğini Burcu ve Berk’ten öğreniyorlar.

VÜCUDUMUZ – Vücut Denilen O Harika Makine
Berk bir kaza geçiriyor. Yarasını tedavi eden anneleriyle birlikte, Burcu ve Berk vücudumuzu keşfediyorlar. En büyük kasımız hangisi? Böbrekler ne işe yarar? Damarlarımız ne kadar uzun?

SAĞLIKLI BESLENİYORUM – Yararlı Şeyler Yiyorum, Eğleniyorum!
Bu kitapta Burcu kardeşine neden sağlıklı beslenmesi gerektiğini anlatıyor. İstediği miktarda şekeri yiyemeyen Berk, sağlıklı beslenme konusunda tereddütlü olsa da, Burcu’nun anlatımıyla konu çok eğlenceli bir hal alıyor.

HİSLERİMİZ – Bunları Hissetmek Normal mi?
Bu hikayede Berk’in yaptığı bir hata sonucu ailedeki farklı duygulara şahit olacağız. Hepimizin hayatında pek çok farklı his var. Bu hisleri tanımak ve anlatabilmek çok önemli. Bakalım Berk, annesi, Burcu, veteriner Gültekin Amca ve Dost hangi durumda, neler hissediyor...  

KENDİMİ KORUYORUM - Güvenlik
Bu kitapta Berk oyun oynarken büyük bir tehlike atlatıyor. Ablası Burcu’nun da aklına Berk’e etrafındaki diğer tehlikeleri hatırlatmak geliyor. Öğrensin ve kendini koruyabilsin diye.

SOSYAL YAŞAM – Toplu Yaşama Kuralları
Bu kitapta, seyahate çıkan iki kardeşin yaşadıklarından yola çıkarak, öncelikle kendimize, ailemize ve ardından çevremizdekilere saygı duymanın, etrafımızda bulunan kişilere ve çevreye karşı duyarlı olmanın ne kadar önemli olduğunu gözlemliyoruz. Üstelik kibar olunca çok beğeniliyoruz. Yani çok havalıyız, çok!

KORK-MU-YO-RUM – Korkularımızı Anlamak ve Yenmek
Bu hikayede, Berk’in yaşadığı korkulardan yola çıkarak, Burcu’nun ve hatta o çok kuvvetli olduğuna inandıkları annelerinin de endişe duydukları konular ve korktukları şeyler olduğunu görüyoruz. Hatta korkmanın bazen gerekli olduğunu öğreniyoruz. Neden mi? 

CİNSELLİK – Cinselliği Keşfediyoruz
Bu kitapta, Burcu ve Berk’in komşuları Dilek Teyze’nin köpeği Toro’nun yavruları oluyor. Berk Toro’nun yavruları oluyorsa Dost’un da mutlaka olması gerekir diye düşünüyor. Oysa ki Dost bir erkek, Toro ise dişi. Erkek ve dişi arasındaki fark ne? Bebekler nasıl oluyor? İşte karakterlerimiz bu hikayede cinselliği bu şekilde keşfediyorlar.


Defne Ongun Müminoğlu ile ilgili :  Defne Ongun Müminoğlu 1971 senesinde doğdu. 1989 senesinde Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun oldu. 2010 senesinden bu yana çeşitli kitabevlerinde ve okullarda çocuklar için “okuma saati” düzenliyor. Mart 2013’te Artemis Çocuk Yayınevi ile “Burcu ve Berk ile...” kitap serisini çıkartan Defne Ongun Müminoğlu, kitabın çocuğun hayatının doğal bir parçası olması gerektiğine inanıyor.

1 Yorumlar

Yorumunuz benim için önemli teşekkür ederim...

  1. Bu setin tamamı bizde var.. Gerçekten de çocuklara uygun bir dille harika bir anlatımı var..

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumunuz benim için önemli teşekkür ederim...

Daha yeni Daha eski