- Facebook psikolojiyi bozuyor
- Facebook boşanmaya neden oluyor!
- İlişkilere son nokta Facebook’ta koyuluyor!

Facebook’un kitabını yazdı!

Tüm Dünya’da milyonlarca kullanıcısı olan Facebook, kendimizi mutsuz hissetmemize, boşanmaya, arkadaşlıkların bitmesine ve kıskançlığa neden oluyor.

2004 yılında Mark Zuckerberg’in kendisine yüz vermeyen bir kızdan intikam almak amacıyla kurduğu Facebook, bugün milyonlarca üyeye sahip ve gerçek bir ilişkiyi bitirebilecek güçte. İletişim Uzmanı, Eğitmen ve Sosyal Medya Danışmanı Nurhan Demirel, Facebook’un hayatımızda neleri değiştirdiğini ve ilişkileri nasıl etkilediğini “İlişkisi Yok”isimli kitabında yazdı.

İlişkilere son nokta Facebook’ta koyuluyor
Kitabında, ilişkilerin artık sanal alem üzerinden yürüdüğünü ve “sorun sende değil, bende” tarzında ayrılık konuşmalarının tarihe karıştığını ifade eden yazar konu hakkındaki sözlerini sürdürüyor: “Günümüzde ilişkiler sosyal ağlarda başlayıp, sosyal ağlarda bitiyor ya da gerçek hayatta başlıyor ama yine sosyal ağlarda bitiyor... Romantizmde kariyer yapmak zaten zorlu bir süreçti, artık daha da güçleşti… İlişkiler yeterince karmaşıkken, bir de Facebook’ta nasıl pozisyon alacağınızı kestirmek ilişkileri daha da çetrefilli bir hale getiriyor. Gelinen noktada Facebook’ta paylaşılan bir fotoğraf, imalı bir söz ya da ilişki durumu değişikliği gerçek bir ilişkinin ya da evliliğin bitmesine neden olabiliyor. ”

İlkokul arkadaşını değil, partnerini bul!
Kitap toplamda 9 bölümden oluşuyor. Facebook’un insan ilişkilerini nasıl etkilediği, ayrılıklara ve boşanmalara neden olduğu anlatılıyor. Kitapta Facebook ilişki durumları, Facebook çapkınları ve eski sevgiliden Facebook arkadaşı olur mu? gibi ilgi çekici başlıklar yer alıyor. Yazar kitapta, Facebook’un kurulduğu günden beri geçirdiği evrimi ve sosyal ağın tehlikelerinden bahsediyor. İlk kurulduğu yıllarda ilkokul arkadaşınızı bulmayı vaat eden Facebook, bugün bir arkadaşlık sitesine dönüşmüş durumda.  
Çocuklarınızı bilinçlendirin, sosyal ağın tehlikelerinden koruyun
Facebook’a üyelik için alt sınırın 13 yaş olmasına rağmen 10 yaşın altında 5 milyondan fazla çocuk üye olduğuna dikkat çeken ve aileleri Facebook’ta çocuklarını bekleyen tehlikelere karşı uyaran yazar, bugünün şartlarında sosyal medyayı yasaklamanın mümkün olmadığını; bu nedenle çocukların sosyal medyanın doğru kullanımı ve karşılaşabilecekleri tehlikeler hakkında bilinçlendirilmesi konusunda ailelerin sorumluluk alması gerektiğini belirtiyor.
İlişkisi Yok, Avrupa Yakası Yayınları etiketiyle tüm kitapçılarda!

Kitabın Adı    : İlişkisi Yok
Yazar Adı       : Nurhan Demirel
Editör             : Betül Yüzüncüyıl Tavlı
Türü               : Bireysel Gelişim
Sayfa Sayısı : 141
Fiyatı               : 12,5 TL
ISBN:              : 6055032203
Yayınevi          : Avrupa Yakası Yayınları
Dili                   : TÜRKÇE

Yorum Gönder

Yorumunuz benim için önemli teşekkür ederim...

Daha yeni Daha eski