Türk Eğitim Vakfı (TEV), ölümüyle derin bir üzüntü yaratan Özgecan Aslan’ın anısını yaşatmak ve tıpkı kendisi gibi imkansızlıklara rağmen okumak isteyen başarılı kız öğrencilerin eğitimine destek olmak için burs fonu oluşturdu.

Özgecan Aslan Bursu

Türkiye’nin en köklü ve öncü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV), 11 Şubat 2015’te acı bir olayla yaşama gözlerini yuman Özgecan Aslan’ın anısını yaşatmak ve talihsiz genç kızın eğitimini sürdürmek için ortaya koyduğu çabaya dikkat çekerek, tıpkı kendisi gibi okumak için bursa ihtiyaç duyan kız öğrencilerin eğitimine destek olmak için burs fonu oluşturdu.
Özgecan Aslan anısına oluşturulan burs fonunun, öğrenimine yarım burslu olarak devam eden ve emekli olan ailesinin desteği ile eğitimini sürdüren Özgecan’ın azim ve çabasından ilham alarak, onunla benzer koşullarda eğitim hayatlarını devam ettirmek isteyen kız öğrencilere ve ailelerine umut olmayı amaçlıyor. Özgecan Aslan Burs Fonu’na TEV’in web sayfası (www.tev.org.tr) üzerinden bağış yapılabilecek.
Özgecan Aslan Burs Fonu’na, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hazırlanan TEV Mutlu Gün Kartları ile de yardımda bulunulabiliyor. TEV Mutlu Gün kartlarından elde edilecek tüm gelir Özgecan Aslan Burs Fonu’na aktarılacak.
Özgecan Aslan Burs Fonu, kız öğrencilerin eğitimlerine destek olunmasına yönelik özel bir fon olarak sürekli devam edecek.

Yorum Gönder

Yorumunuz benim için önemli teşekkür ederim...

Daha yeni Daha eski