Geçtiğimiz Cumartesi yani,26 Şubat 2016 günü Beykoz Hidiv Kasrı'nda Ena Farma ile Sağlıklı Yarınlar temalı bir kahvaltı organizasyonunda bir araya geldik.
Ena Farma Sağlıklı Yarınlar


Bir birinden yetenekli anne ve anne adayı bloggerlar olarak epeyice kalabalık ve samimi bir ortamda Ena Farma'nın Genel Koordinatörü Syn. Meryem Özselanik'ten Ena Farmanın doğuşunu,ürünlerin nasıl oluştuğunu içerikleri ve Fitoterapi hakkında bilgiler aldık.
Ena Farma Tanıtım

Sonrasında ise;Ürün Müdürü Syn.İlknur Demiray'ın ürünler hakkında verdiği faydalı bilgileri dinledik,biz bunları yaparken çocuklarımıza ayılan başka bir alanda çocuklarımız keyifli vakitler geçiriyorlardı.Dilerseniz şimdi Ena Farma'yı ve ürünlerini yakından tanıyalım....
Hakkımızda
Sağlık alanındaki çalışmalarına 2007 yılında “İnsana, Doğaya ve Çevreye Saygı” bilinci ile başlayan Ena Farma; doğal ve standardize hammaddelerle, koruyucu ve tedavi edici inovatif ürünleri, üniversitelerle işbirliği içinde geliştirerek daha sağlıklı bir dünya yaratmak için insanlığın hizmetine sunuyor.

10 Yıllık Fitoterapi bilgi birikimiyle, farklı coğrafyalarda 2020 yılına kadar tamamlayıcı tıp alanında, iyi üretim uygulamaları (GMP) ile pazara yön veren lider firma olmayı hedefleyen Ena Farma; Türkiye’de ürettiği ürünleri İngiltere dahil birçok Avrupa ülkesine ve Ortadoğu ülkelerine ihraç ediyor.


“Sağlıklı Yarınlar” felsefesini benimseyip, geleceğimizin mirasçıları olan çocuklarımıza ve ailelerine güvenle kullanabilecekleri FDA sertifikasına sahip yüksek standartlarda ürünler üretiyor.

Fitoterapi nedir?
Hastalıklardan korunmak ve tedaviyi desteklemek amacı ile tıbbi etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış bitkiler, onların etkin maddelerini taşıyan kısımları ve bunlardan hareketle hazırlanarak standardize edilmiş farmasotik formlar (tablet, kapsül, şurup ) ve bitkisel tıbbi ürünler kullanılarak yapılan uygulamadır.
Bilimsel temellere, bu konuda yapılan araştırmalara ve klinik çalışmalara dayanmaktadır.
19. yüzyıl’ın sonuna kadar tedaviler Fitoterapi yöntemi ile yapılıyordu. 19.yüzyıl sonunda ise ilaç endüstrisinin gelişmesi ile bu yöntemden uzaklaşıldı. Fakat ilaçların yarısından çoğunun kökeni ve kimyasal taklitleri fitoterapötiklerdir.
Geçmişteki fitoterapi uygulamaları ile günümüz arasında en büyük fark artık bitkilerin bütünüyle değil, faydalı parçalarının tedavi amacıyla kullanılmasıdır.
Örneğin eskiden bir bitkinin uçucu yağından faydalanmak için onun çayı yapılıp içilirken şimdi o bitkideki uçucu yağ ekstre edilerek tek başına kullanılmaktadır. Bu da bitkinin diğer faydasız ancak yan etkileri de olabilen bölümlerinden hastayı uzak tutmayı sağlamaktadır.
Neden Fitoterapötikler?
Son yıllarda Fitoterapi ve doğal tedavilere bir yönelim ve tercih söz konusudur.
Başlıca nedenleri ise;
      Kişilerin hastalıklardan korunmak ve kaliteli yaşamak adına bilinçlenmesi ve doğala yönelmesi.
      Ülkelerin; sağlık harcamalarının artması sebebiyle halkı bu tarz ürünleri kullanmaya teşvik etmesi.
      Fitoterapötiklerin uygulanan tıbbi tedavinin yan etkilerini azaltarak yaşam kalitesini artırması
      Birçok etkinin bir arada olması (antiviral, antibakteriyal, dekonjestan)
      Organizma fizyolojisi ile daha kolay uyum sağlaması
      Minimum yan etki profilinin olması
      Organizmada daha uzun süreli kalıcı etkiler oluşturması
Ürünlerimiz


Türkiye’de ilk ve tek!
3 önemli etki ile tüm aile koruma altında…
Cold-Mix, içeriğindeki Okaliptus ve Ladin uçucu yağlarının sinerjisiyle antiviral, antibakteriyel ve dekonjestan (burun açıcı) etki göstererek üst solunum yolu enfeksiyonlarında hem bebeğiniz hem de tüm ailenizde üst düzey koruma sağlar.
Yakanızda, Yastığınızda, Yanı başınızda…
Üst solunum yolu enfeksiyonlarında (grip ve soğuk algınlığı, farenjit, sinüzit, bademcik iltihabı, orta kulak iltihabı ), güvenli formülü sayesinde hastalığın şiddetini azaltır ve burun tıkanıklığı başta olmak üzere tüm semptonların iyileşmesini destekler.
·        Mentol içermez! Bu sebeple boğazda tahriş ve kuruluğa yol açmaz.
·        Reçine içermez! Bu sebeple deri ve mukozayı tahriş etmez.
·        Alkol içermez! Bu sebeple karaciğeri yormaz ve damar genişlemesine sebep olmaz.
Burnu Tıkandığında Burnuna Dokunma!
Bebekler burundan solunum yaptığı için; burun akıntısı ve burun tıkanıklığı, bebeğin emmesini ve sağlıklı uyumasını engelleyen en önemli problemdir. Tedavi de burun akıntısını ve tıkanıklığı gidermek çocuk ve erişkinlerin yaşam kalitesini yükseltmekle beraber anne-babayı da rahatlatacaktır.
Okulda, serviste, toplu taşıma araçlarında, seyahat ederken veya iş yerinizde yakanıza veya bir mendile 1 damla Cold-Mix damlattığınızda, havada asılı virüsleri solusanız bile virüsleri burun mukozasına hapseder. Cold-Mix inhaler damlayı koruyucu olarak soğuk algınlığı şüphesinde,  grip belirtilerinin başlangıcında güvenle kullanabilirsiniz. Belirtilerin düzelmesinden sonra 3 gün daha kullanıma devam edilmelidir.
Kullanım şekli ve dozu:
Bebeklerde: günde 4 kez 2 damla
Çocuklarda ve Yetişkinlerde: günde 4 kez 4 damla
Korunma Dozu: günde 4 kez 1 damla
*Sağlık Bakanlığı onaylıdır.carven kids

                        Öksürüğü doğal yolla yen…
Carven bitkisel öksürük şurubu; içeriğindeki kekik ekstresi ve meyan kökü ekstresi sayesinde öksürükle savaşır.
Standardize tıbbi kekik ekstresi
Ekspektoran (balgam sökücü) etkisiyle, solunum yolu hastalıklarına bağlı semptomların giderilmesinde kullanılan geleneksel bir tıbbi bitkidir. Güçlü antibakteriyel etkisiyle, viral solunum yolu enfeksiyonlarının bakteriyel bir enfeksiyona dönüşmesini engeller.
Standardize meyan kökü ekstresi
Öksürük, bronşit ve nefes darlığı gibi şikayetlerin çözümüne yardımcı balgam sökücü etkisiyle kullanımı onaylanmıştır. Aynı zamanda mukoza koruyucu etkisi sebebi ile öksürük şuruplarında görülen gastrointestinal yan etkiler Carven’de görülmez.
4 mevsim kolaylıkla kullanabileceğiniz Carven kekik şurubu ayrıca antibakteriyel ve antiviral etki göstererek üst ve alt solunum yolu enfeksiyonlarında, grip ve soğuk algınlığında gözlenen kuru ve balgamlı öksürüğün giderilmesinde etkin bir rol alır.
 Alkol, yapay aroma ve yapay renklendirici içermez.
Kullanım şekli ve dozu


Carven Stevyalı
0-1 yaş                          4x2.5 ml
1 yaş üstü ve yetişkin 4x 5 ml
*Stevya yaprak glikoziti; şekere göre 250-300 kat daha tatlı ve kalorisiz bitkisel bir tatlandırıcıdır.
 Carven Kids
0-1 yaş                           3x5 ml
1 yaş üstü ve yetişkin 3x10 ml

babi-x zen

Huzurlu bir gün ve gece için gaz sancısına doğal çözüm
Organik dereotu ve organik zencefil içerir.
Anne ve bebek için önemli olan gaz, şişkinlik, infantil kolik ve kusmanın önlenmesine yardımcı olur.
Babi-x Zen içeriğindeki zencefil; mide- bağırsak sistemi üzerinde; tükürük, safra ve mide salgılarını ve mide-bağırsak motilitesini (hareketlerini) arttırır.
Dereotu ise; güçlü bir  antioksidandır. (hücre hasarını önleyen) Ayrıca; mukoza koruyucu, asit baskılayıcı ve anti-ülser, spazm giderici ve gaz giderici etkilere de sahiptir.
Babi-x Zen ile bebekler ve anneler daha huzurlu!
Emziren anneler rahatlıkla kendilerine kullanabilir. Zencefil içeriğinden dolayı kusma ve bulantı kesmede etkinliği vardır. Ayrıca diş çıkarma döneminde bebeklerin ağız içi yangısının azaltılmasında yüksek etkinlik sağlar.

Kullanım şekli ve dozu:
Yeni doğan bebek ve süt çocuklarında;
15 gün- 1 ay arası günde                  5x2,5 ml (1/2 tatlı kaşığı )
1 ay 12 ay arası günde                   5x5 ml (1 tatlı kaşığı )
1 yaş üstü ve yetişkinlerde günde   5x10 ml (2 tatlı kaşığı )

* İnfantil kolikte doz 2 katına kadar çıkarılabilir.
*Öğünlerden sonra verilebilirir.


baybay forte
     
Stres ve Uykusuzluğa BayBay…
         Uyusun da Büyüsün!     


Melisa otu, mayıs papatyası ve ıhlamur içerir. Bu 3 tıbbi bitkinin ortak özelliği Anksiyolitik (kaygı giderici) / spazmolitik etkilere sahip olmalarıdır.
BayBay Damla; stres oluşumunu önleyerek, stresin tetiklediği uykusuzluğu giderir. Uykuya hazır olmayı destekler ve uyku kalitesini arttırır. Stres, korku ve anksiyete düzeyini azaltır. Damla formu ile kullanım kolaylığı sağlar.
Uyku ilacı değildir!
Hiçbir Hekim, Ebeveyn bebeği/çocuğu uyku ilacı ile uyutmak istemez. Önemli olan uykusuzluğa neden olan alt nedeni ilaçtan daha az yan etkili ve daha güvenli bir ürün ile desteklemek ve tüm taraflar için yaşam kalitesini arttırmaktır.
Hafıza ve düşünme süreçlerini aktive ederek, öğrenme performansını arttırır. Bitkisel içeriği ile yüksek güvenlik profiline sahiptir. Uyku fazlarını normalize ederek, gündüz yaşanan uyuklama halini ve ajitasyonu azaltır.
Kullanım şekli ve dozu:
3 yaş altı                                 3x10 damla
3 yaş üstü ve yetişkinlerde 3x20 damla
*En iyi sonuç için 21 gün düzenli kullanılması önerilir.

maxerin cooler

 Başın Tutunca Sür Geçsin…
Maxerin Cooler solüsyon; gerilim tipi baş ağrısında, küme tipi baş ağrısında ağrıyı azaltmak veya hafiflemesine destek olmak amacıyla kullanılır.
Nane içerikli solüsyon ve etanol içermektedir.
Nane (Mentha Piperita)
Avrupa kıtasından, Mısır’a ve oradan da Japonya’ ya kadar dünya üzerinde pek çok kültürde tarih boyunca tıbbi özelliklerine başvurulduğu bilinen bitkilerden biridir.
•         Migren ağrılarında geleneksel olarak kullanılmaktadır.
•         Baş, boyun ve ense ağrılarını gidermek için kullanılır.

Baş ağrısı:
Baş ağrılarının %70’i gerilim tipi baş ağrısıdır. Kadınlarda erkeklere göre %40 daha fazla görülür.
Yedi yaşındaki çocukların %40‘ında, 15 yaşında olanların ise %75'inde baş ağrısı olduğunu bildirmişlerdir.
Maxerin Uygulama Şekli:
Şakaklara, alına ve enseye uygulandıktan sonra serinletici etkisiyle ciltteki soğuk reseptörleri uyararak analjezik etkinlik sağlar ve kısa sürede ağrı transmisyonunu durdurur.
Özel yumuşak süngerli aplikatör cilde dost tasarımıyla, hafifçe 1 kez bastırıldığında çıkan ürün dairesel hareketlerle yedirilir. Özel şişe kapağı mekanizmasıyla kapağı kapatılmasa dahi ürünün etkinliğinde veya kokusunda herhangi bir değişiklik meydana gelmez.
Sistemik dolaşıma girmez; daha az yan etki profiline sahiptir.
Sağlık bakanlığından onaylıdır.

Hamile ve çocuklar güvenle kullanabilir.
Hamilelikte yaşanan baş ağrısı, preeklemsinin (tansiyon yükselmesi) başlıca sebebidir. En fazla ilk ve son trimestrde (son 3 ay) görülür. 6 yaş üstü çocuklarda ve hamilelerde rahatlıkla kullanılabilir.

Baş ağrısı günlük rutininizi etkilemesin.
Su olmadan kullanılan tek ağrı kesicidir.
Başka ilaçlarla kombine kullanılabilir.
Mideye zararı yoktur.
Parasetamoller kadar etkilidir.


Bi Tehlike varsa BİTRİN’ leyin…
Saç biti ve sirke tedavisinde yeni nesil çözüm
Biti ve sirkeyi hapsedip boğarak yok eden etki mekanizmasıyla çalışır. Böcek ilacı içermeyen, silikon bazlı bir üründür. Bitrin tamamen kokusuz, renksiz ve ipeksi bir karışımdır.Saça kolayca uygulanır. Bitrin cilt tarafından emilmediği için çok güvenlidir. Kısa süre önce başka bir bit ilacı kullanılmış olsa bile tekrar kullanılabilir.
Bitrin’i Nasıl Kullanacağım?
·        Bitlenen kişinin saçı ve en yakınları 5 gün arayla bitrin’ lenir.
·        Bitrin, kuru saça uygulanır. Saçın her yeri, köklerinden uçlarına dek tamamen Bitrin’lenir.
·        Saçın kendi kendine kuruması beklenir.
·        Tedavi esnasında başı havlu veya duş bonesi ile örtmeyiniz.
·        En az sekiz saatin sonunda saç şampuanla yıkanmalıdır. Bitrin akıp gidecektir.
·        Sık dişli bitrin tarağı ile ölen bitleri ve sirkeleri saçtan uzaklaştırınız.
·        5 gün sonra yapılacak ikinci bitrin’leme olası bulaşmaya karşı önlem olacaktır.
Astım hastalarında, hamilelerde, bebeklerde ve yaralı deride güvenle kullanılabilir.


Fitomed Çayları         
                             

Tıbbi Çay nedir?
Tıbbi çay; günlük rahatsızlıkları iyileştirmek, hastalıklardan korunmak, iyi- sağlıklı olma halini sürdürmek ve vücuda destek vermek amacıyla eczacı tarafından tıbbi bitkiler kullanılarak hazırlanan ve tek tıbbi bitki olarak da paketlenen çaydır.

Ailece sağlığınızı korumak için Fitomed doğal bitki çaylarını eczanelerden temin edebilirsiniz. Kışın sıcak, yazın soğuk içebileceğiniz size özel Fitomed çayınızı sağlığınıza tıbbi etkilerle destek olmak için kullanabilirsiniz.


Bitrin Sprey hakkında şunları belirtmek isterim bir anne olarak: Öncelikle bit ve sirke temizliğine dikkat eden yani kısaca ''Temiz İnsan'' da daha çok görülür fakat bir çoğumuz bu sorunu mimlenmek korkusu ile eczanelerden bile ilaç alırken okuldan geldi,sokakta bir çocuktan geçti yok komşumda çıkmış gibi bir çok tabir ile ilaç almaya koşarız ama aslında bizdedir BİT :)
Korkulacak bir durum olmamalı,alay konusu olmamalı ve sadece temiz insan hastalığı olarak çevremizdekileri de bilinçlendirmeliyiz ki artık günümüzde şükürler olsun dermanı olmayan sadece bir kaç önemli hastalık harici herşeye Tıp tarafından her gün yeni ürünler geliştiriliyor.
Ena Farma ürünlerini Cold Mix ile tanımıştım bir yakınım kullanmaya başlamıştı ve memnundu şimdi bizde ev halkı olarak bu doğal içerikli ilaçları ve çayları kullanmaya başladık.
Bu güzel etkinlikte bizi bir araya getiren ve bir çok konu hakkında bilgiler edinmemizi sağlayan Sevgili blogger arkadaşım ŞAFAK ve MELİS'e teşekkür ederim.

10 Yorumlar

Yorumunuz benim için önemli teşekkür ederim...

 1. ayaklarınıza sağlık, yazan ellerine sağlık:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Melis'cim davetiniz için.Sizlerle beraber olmak çok güzel.

   Sil
 2. Cold-Mixİnhaler Damla istiyorum :))
  veriğin bilgiler için teşekkürler canım

  YanıtlaSil
 3. güzel bir etkinlik olmuş cnm sevgiler bende gelecektim ama kızımın spor okulu vardı mecburen katılamadım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağlık olsun canım başka etkinliklerde görüşürüz inşallah.

   Sil
 4. Güzel bir etkinlik olmuş. Çocuklarla beraber olmak çok hoş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çocukların eğlenmesi ve onların iyi vakit geçirmesi biz annelerin en büyük isteği :)

   Sil

Yorum Gönder

Yorumunuz benim için önemli teşekkür ederim...

Daha yeni Daha eski