Cildimiz, vücudumuzda bulunan en büyük organdır ve maalesef zarar görmeye son derece açıktır! Kirlilik, koruyucusuz güneş ışınlarına maruz kalmak ve yanlış cilt bakımı gibi nedenlerle, cildimiz ciddi ölçüde yıpranabilir. Cildimizin yaşayan bir organ olduğunu zaman zaman unuttuğumuzdan dolayıdır ki“Yanlış temizleyici ve yanlış ürünler kullanmak, güneş ışığına fazla maruz kalmak, aşırı peeling, sivilceleri sıkmak ve yeterince dinlenmemek en sık yapılan 5 cilt bakım hatası arasında arasında sayılabiliyor. Cilt üzerinde ki sorunlarınızı da Aleovera ile yok etme şansınız var.
 En Sık Yapılan 5 Cilt Bakım Hatası 


1. Yanlış temizleyici kullanmak
Cildi temizlemek, cilt bakımının ilk aşamasıdır ve temizleyici seçimi çok önemlidir! Pek çok insan yüzünü rastgele bir sabunla yıkama hatasına düşer. Vücudunuzu temizlemek üzere üretilen pek çok sabun, yüzünüz için yeterince nazik olmayan temizlik maddeleri ve yoğun kokular içerir. Bu sebeple cildinizin ne tür bir temizleyiciye ihtiyacı olduğuna karar vermek için cildinizi test edin ve sizin için doğru temizleyiciyi kullanın.

2. Güneş ışığına fazla maruz kalmak
Hoş bir bronzluğun sağladığı güzel görünümü ve yaz güneşinin bıraktığı parlaklığı hepimiz çok severiz. Fakat burada sorun yaratan, bu görüntüye kavuşmak için yaptıklarımız. Bu nedenle güneş yağını bir kenara bırakıp ve güneş koruması sağlayan bir losyon kullanın. Cildimizi güneşin zarar veren UVA ve UVB ışınlarından korumak son derece önemlidir. Bu ışınlar cildimizi yakar ve erken yaşlanmanın önemli nedenlerinden biridir. Güneş losyonları, cildinizi korumanız için gereklidir ve güneş losyonu olmadan asla güneşe çıkmamalısınız.

3. Sivilceleri sıkmak
Ne zaman bir sivilceyle oynasanız, sorunu daha da büyütme riskini alıyorsunuz. Bakterilerin yüzünüzün başka kısımlarına da yayılmasına neden olabilirsiniz. Rahatsız edici bulduğunuz o küçük nokta daha da büyüyebilir ve kızarabilir. Yalnızca bununla da kalmayıp, kalıcı bir yaraya
dönüşebilir. Her ne olursa olsun, lütfen sivilcelerinizi sıkma isteğine karşı koyun ve sabırlı davranarak bu fırtınanın dinmesini bekleyin.

4. Aşırı peeling
İyi bir peeling işlemi sonrasında cildimizin aldığı görünümü hepimiz çok severiz. Ancak haddinden fazla peeling uygulamak cildinize zarar verebilir. Yüz ve vücudu ölü derilerden arındırmak, düzenli
olarak uygulanması gereken bir işlemdir. Ancak bu işlemi uygularken nazik olmamız gerekir. Cildimizin yaşayan bir organ olduğunu unutmamalı ve dikkatli davranmalıyız.

5. Yeterince dinlenmemek
Uykusuzluğun ve stresin cildinizde yaratabileceği olumsuz etki düşündüğünüzden fazladır. Cildimiz parlaklığını ve canlılığını kaybeder ve gözlerimizin altındaki halkalar daha koyu ve belirgin bir hal alır. Stres, cildimize zararlı bir başka etkendir. Bu nedenle cildimizi düşünüp, iyi uyuyalım ve gevşeyip rahatlamaya bakalım.

Sizin cildinizdeki sorunlar nedir? 
Buraya yorum olarak yazarsanız belki sorunu çözebiliriz.


6 Yorumlar

Yorumunuz benim için önemli teşekkür ederim...

 1. güneş ışığına korumasız çıkmak bence en büyük yanlış...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle,yaz ve kış asla güneş koruması kullanılması gerekli.

   Sil
 2. günlük peeling kullanıyorum sorun yaşamadım ama güneş korumasız çıkmanın acısını fena halde çekiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Günlük peeling'i ben şahsen önermiyorum acısı hemen çıkmıyor yaş ilerleyince çıkmaya başlıyor ne yazık ki.

   Sil
 3. Kızımın sivilce sıkma alışkanlığı bir türlü bıraktıramadım malesef.Kullanmadığımız ürün kalmadı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle sıkmasın bu yorumumu okutun ona lütfen,sonra iz kalacak ve canı sıkılacak :(

   Sil

Yorum Gönder

Yorumunuz benim için önemli teşekkür ederim...

Daha yeni Daha eski