Bir damla bal için binlerce arının bir araya geldiğini ve bunun sonunda oluşan bir damla baldaki şifayı düşünelim mi? Tam da böyle bir sinerjiyi ve beraberliğin sonunda ortaya çıkan şifa deposunu bizlere sunan Binboğa Kooperatif Balı var desem.

Binboğa bal Tamamıyla doğal, tamamıyla sağlıklı ve tamamıyla besleyici bir mucizedir bal. Kozanlı arıcı aileler yüzyıllardır bu mucize besini Çukurova’yla, Türkiye’yle, dünyayla buluşturur. Kozanlı arıcı ailelerin yüzyıllar öncesine uzanan bilgi ve deneyimi, yaklaşık 50 yıl önce kurumsal bir çatı altında birleşti ve “S.S. 745 Sayılı Kozan Bal Tarım Satış Kooperatifi” kuruldu. Kozanlı arıcı ailelerin güç ve gönül birliğinin simgesi olan bu kooperatif, kurulduğu 1973 yılından bu yana sağlıklı ve doğal balın güvenilen adresi oldu. Kooperatif kendilerine duyulan bu güveni boşa çıkarmadı ve bal sektörünün ilklerini birbiri ardına gerçekleştirdi. Arıcılık entegre tesisleri oluşturuldu… Bal ilk kez cam kavanoz ile tüketicisine ulaştırıldı… Türkiye’nin ilk bal analiz laboratuvarı kuruldu…

Ve… Doğanın armağanı bu mucize besinin kalitesi, ISO 9001:2000 (Kalite Yönetim Sistemi) ve ISO 22000 (Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi) standartları ile belgelenerek kontrol altına alındı. 1400 ortaklı Kozan Bal Tarım Satış Kooperatifi’nin doğallığı, tadı ve lezzeti gibi adını da Binboğa Dağları’ndan alan markası BİNBOĞA BAL işte bu gurur dolu hikâyenin ürünüdür.
Ürünlerine gelecek olursak çeşitli tüp,kavanoz ve ambalajlarda olmak üzere Çam Balı,Çiçek Balı ve Keven Kekik Balı olmak üzere 3 çeşiti bulunmakta ve her birinde ayrı şifaları barındırmaktadır.

Hepimiz biliyoruz ki bal sadece sofralarımızda değil günümüzde bir çok kozmetik sektöründe de kullanılıyor,evde doğal maske uygulamak istersek de Binboğa Balın tüp şeklinde olanlarından tercih edebilirsiniz.
Binboğa Bal ürünlerini bir çok marketlerden satın alabilir veya internet üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

Siz bal sever misiniz?

4 Yorumlar

Yorumunuz benim için önemli teşekkür ederim...

 1. Eğer satış için iletişim numarası koysaydınız eğer bunun bir reklam olacağına inanacaktım:). Emeğinize sağlık.

  YanıtlaSil
 2. Bal sevilmez mi? Kahvaltılarımızın olmazsa olmazı...Kooperatif olması ve arıcı ailelerden toplanması güzel özellikler bunlar...

  YanıtlaSil
 3. Bende bu markanın ballarını seviyorum.

  YanıtlaSil
 4. Bal bizim evden de hic eksik olmaz 😊

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumunuz benim için önemli teşekkür ederim...

Daha yeni Daha eski